• slide

FARMTRAC

FARMTRAC TRACTORS EUROPE Sp. z o.o. z siedzibą w Mrągowie, ul. Przemysłowa 11 została założona w czerwcu 2000 dla rozwoju, produkcji oraz sprzedaży ciągników rolniczych w Europie.

Rozpoczynając działalność ze skromną liczbą 10 pracowników w 2000 roku, dziś spółka zatrudnia 100 profesjonalnych pracowników oraz posiada sieć dealerską składającą się z 60 punktów sprzedaży w Polsce i 10 w innych krajach europejskich.

Głównym zadaniem firmy jest produkcja ciągników rolniczych dostosowanych do potrzeb rynku europejskiego oraz spełniających wymogi ustanowione w tych krajach. Dlatego też firma posiada wydział badania i rozwoju produktu, składający się z wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej firmy Escorts Ltd oraz znanych, polskich producentów ciągników rolniczych. Wiedza obu grup doświadczonych specjalistów, znających wymagania konstrukcyjne i eksploatacyjne ciągników rolniczych pracujących w całkowicie odmiennych warunkach klimatycznych, ma olbrzymi wpływ na przygotowanie produktów w wersji dostosowanej do wymogów klienta, niezależnie od miejsca ich eksploatacji. Nasze ciągniki sprzedawane są zarówno do "zimnej" Estonii jak i do "gorącej" Ghany, "równinnej" Belgii, "pagórkowatej" Irlandii oraz "górzystych regionów "Włoch, Słowacji, Słowenii.

FTES planuje dystrybucję ciągników do ponad 20 krajów Europy tworząc w nich sieć dealerską z odpowiednim zapleczem serwisowym.
Analiza rynku ciągników w Europie wskazuje na dużą atrakcyjność naszych produktów spełniających oczekiwania klienta. Atrakcyjność ta wynika z przekonania klienta do właściwych rozwiązań konstrukcyjnych bazujących na podzespołach dobrze znanych producentów takich jak; Carraro, Ford, Perkins, Bosch.

System sterowania i kontroli poszczególych układów ciągnika jest prosty w obsłudze i serwisowaniu. Nasze produkty mogą zabezpieczyć potrzeby małych i średnich gospodarstw rolnych a w dużych gospodarstwach doskonale sprawdzają się jako ciągniki pomocnicze. Oczywiście znając potrzeby rynku nie zamierzamy poprzestać na dotychczasowych modelach. Nasz wydział rozwoju pracuje nad wprowadzeniem nowych modeli o większej mocy (90-120KM).

Zapraszamy do współpracy firmy zagraniczne zainteresowane dystrybucją naszych produktów.

W SPRAWIE OFERTY ZADZWOŃ   602 580 468   LUB NAPISZ   kogowski@kogowski.pl   F.jpg

535.jpg

Farmtrac 535

Ciągnik o najmniejszej mocy silnika w ofercie Farmtrac-a – 33 KM.  Jest „uszyty na miarę” małych i średnich gospodarstw rolnych. Sprawdza  się również, jako ciągnik pomocniczy na większym areale. Jest  uniwersalnym narzędziem, przy pomocy którego z łatwością można wykonać  szereg prac rolniczych. FT 535 jest niski i zwrotny o oszczędnym zużyciu  paliwa. Ciągnik ten świetnie sprawdza się m.in. w uprawach  międzyrzędowych i sadowniczych. Idealna maszyna do pracy przy nawożeniu,  ochronie roślin itp. Jego niewielkie wymiary oraz waga są atutem w czasie  zabiegów pielęgnacyjnych upraw. Całkowicie mechaniczna konstrukcja z  niewielkim dodatkiem niezbędnej elektroniki powoduje, że jest to  wyjątkowo niezawodny i tani w eksploatacji ciągnik.

Jego komfortowa, wyciszona kabina z wydajnym systemem wentylacji  sprawi, że praca stanie się przyjemnością. Jest przestronna , zapewnia  bardzo dobrą widoczność we wszystkich kierunkach.

Ciągnik wyposażony jest w niezawodną, zsynchronizowaną, mechaniczną  skrzynię biegów 8+2. Jej niezwykłą trwałość zapewniają koła o stałym  zazębieniu.

Model dostępny jest również w wersji z ładowaczem czołowym.

Tak jak wszystkie ciągniki Farmtrac objęty jest 24 miesięczną gwarancją.

555dt.jpg

Farmtrac 555

Szczególnie polecany dla gospodarstw zajmujących się uprawą roślin. Z odpowiednim osprzętem – można go podłączyć za pomocą dwóch par szybkozłączek – wykona praktycznie każdą pracę komunalną. Jego kompaktowe gabaryty sprawiają, że wjeżdża wszędzie tam, gdzie większe ciągniki mogą mieć problemy.

Dostępny jest z napędem na dwa lub cztery koła. Przednia oś renomowanej włoskiej marki Carraro (w wersji z napędem na 4 kola) ze zwolnicami planetarnymi. Sprawdzony, ekologiczny trzycylindrowy silnik (48 KM), o wyjątkowo niskim zapotrzebowaniu na paliwo, spełnia wymagania restrykcyjnej normy emisji spalin EURO IIIA. Niezwykle prosta obsługa tego ciągnika nie sprawi kłopotu nawet początkującemu.

Podstawowe zalety modelu 555/555 DT to niezawodna, czysto mechaniczna konstrukcja, ekonomiczny silnik i markowa skrzynia biegów o stałym zazębieniu 8+2. Pompa o wydatku 34 l/min. Podnośnik hydrauliczny firmy MITA o udźwigu 1400 kg (555) i 1000 kg (555DT). Niezależny WOM o prędkości 540/1810. Układ paliwowy marki Bosch.

Praca przy pomocy tego ciągnika może być prawdziwą przyjemnością dzięki komfortowej, ogrzewanej kabinie.

Występuje również w wersji z ładowaczem czołowym.

Ciągnik ten doskonale sprawdza się przy pracach komunalnych. (Np.: Wyposażony w pług staje się niezrównanym narzędziem do odśnieżania).

Model dostępny jest również w wersji z ładowaczem czołowym.

Tak jak wszystkie ciągniki Farmtrac objęty jest 24 miesięczną gwarancją.

670dt.jpg

Farmtrac 670

670 2 WD i FT 670 DT: o mocy 66KM z 4-cyl. silnikiem, skrzynia biegów 12+12 z rewersem, hamulce tarczowe mokre, układ przeniesienia napędu konstrukcji włoskiej firmy CARRARO, podnośnik hydrauliczny MITA, komfortowa ogrzewana kabina produkcji KOJA Smolniki.

Tak jak wszystkie ciągniki Farmtrac objęty jest 24 miesięczną gwarancją.

675dt.jpg

Farmtrac 675/675DT

„Maszyna roku 2011” i jednocześnie najczęściej kupowany w kraju ciągnik w swojej klasie w 2011 i 2012 roku. Uznanie rolników i ekspertów zawdzięcza przede wszystkim wszechstronności, niezawodności i niskim kosztom eksploatacji. Przeznaczony jest dla małych i średnich gospodarstw o różnorodnym profilu. Sprawdza się również przy pracach komunalnych.

Napędza go oryginalny 4-cylindrowy brytyjski silnik Perkins 1104D-44T o mocy 75 KM (przy 2200 obr./min.) z turbo. Ta oszczędna jednostka jest jedną z najlepszych na rynku. Do tego sprawdzona mechaniczna skrzynia biegów z kołami o stałym zazębieniu włoskiej firmy Carraro 12+12 z rewersem i reduktorem. Niezależny i zależny WOM o trzech prędkościach. Możliwość pracy z ładowaczem czołowym o udźwigu do 1200 kg. Pompa o wydatku 34 l/min. Podnośnik hydrauliczny firmy MITA o udźwigu 2400 kg. Opcjonalnie ciągnik może być wyposażony w TUZ w przedni WOM I TUZ.

Komfortowa i ogrzewana kabina wyprodukowana przez polską firmę KOJA Smolniki zapewnia bardzo dobrą widoczność w każdym kierunku. Opcjonalnie można ją wyposażyć w klimatyzację. Model dostępny jest również w wersji z ładowaczem czołowym.

Tak jak wszystkie ciągniki Farmtrac objęty jest 24 miesięczną gwarancją.

675dt_lesna.jpg


  • Farmtrac 675 DT Wersja leśna

  • Silnik 4-cylindrowy PERKINS serii 1104C-44 . Skrzynia biegów 12+12 z rewersem z napędem na 4 koła .
  • Hamulce tarczowe mokre. Układ przeniesienia napędu konstrukcji włoskiej firmy CARRARO .
  • Podnośnik hydrauliczny firmy MITA , do tego komfortowa,  ogrzewana kabina produkcji KOJA Smolniki.
  • Tak jak wszystkie ciągniki Farmtrac objęty jest 24 miesięczną gwarancją.

685dt.jpg

Farmtrac 685/690 DT

Ciągnik nagrodzony złotym medalem targów w Kielcach 2010 (690 DT) cechuje się m.in. wszechstronnością zastosowań, niskimi kosztami utrzymania i wysokim komfortem pracy. Polecany dla średniej wielkości gospodarstw o zróżnicowanym charakterze produkcji, a także jako ciągnik pomocniczy. Wyposażony w odpowiedni agregat jest optymalnym narzędziem do każdej pracy. Sprzyja temu rozbudowany układ hydrauliczny i trzy pary szybkozłączy.

Jeden z najlepszych na świecie silników – czterocylindrowy brytyjski Perkins 1104D-44T o mocy 82 lub 88 KM (przy 2200 obr./min.). Bezobsługowa jednostka spełnia restrykcyjne normy emisji spalin EURO IIIA.

Mechaniczna skrzynia biegów z kołami o stałym zazębieniu renomowanej firmy Carraro 24+24 zsynchronizowana z rewersem i reduktorem. Umożliwia jazdę z prędkością od 1,25 do 40 km/h. Dwutarczowe sterowane elektrohydrauliczne sprzęgło. Niezależne sterownie sprzęgła WOM. Niezależny i zależny WOM oferuje dwie prędkości. Oś przednia także firmy Carraro ze zwolnicami planetarnymi i automatyczną blokadą mechanizmu różnicowego.

Podnośnik hydrauliczny firmy MITA o udźwigu 3100 kg i wydatku pompy 50 l/min.

Jest to jeden z najbardziej komfortowych traktorów w naszej ofercie. Przestronna, komfortowa kabina zapewni wygodą pracę, a użyte we wnętrzu materiały wysokiej jakości ułatwiają utrzymanie czystości. Pracę po zmroku ułatwiają umieszczone na dachu przednie i tylne reflektory.

Ciągnik jest niezwykle prosty w obsłudze. Sprzyja temu unoszona maska i inne praktyczne rozwiązania.

Model dostępny jest również w wersji z ładowaczem czołowym.

Tak jak wszystkie ciągniki Farmtrac objęty jest 24 miesięczną gwarancją.

ft7110.jpg

Farmtrac 7100 / 7110 DT

Najnowsze i najmocniejsze modele Farmtraca stworzone do najcięższej pracy. Zastosowano w nich najlepsze podzespoły, które gwarantują najwyższą jakość i trwałość.

„Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi”–w dowód uznania dla serii 7100 DT, w szczególności za praktyczne rozwiązanie i korzystny stosunek ceny do jakości.

Oryginalny brytyjski czterocylindrowy silnik Perkins 1104D-44T o mocy 98 lub 110 KM (przy 2300 obr./min.). Mimo imponujących osiągów jest ekologiczny – spełnia wymagania normy emisji spalin EURO IIIA.

Układ przeniesienia napędu renomowanej niemieckiej firmy ZF – T557 LS wyposażony w wzmacniacz momentu – Power Shift i rewers. Skrzynia biegów 16+16. Oś przednia firmy Carraro z zwolnicami planetarnymi i automatyczną blokadą mechanizmu różnicowego. Sterowany elektrohydraulicznie podnośnik EHR firmy Bosch o udźwigu do 4900 kg i możliwością sterowania z zewnątrz. Pompa o wydatku 85 l/min (55 + 30).

Aż cztery prędkości WOM (z niezależnie sterowanym sprzęgłem) w tym dwie ekonomiczne: 540/2045, 1000/2130, 430/2132, 750/2092 obr/min.

Komfort pracy gwarantuje przestronna dwudrzwiowa, wyciszona kabina z klimatyzacją (opcjonalnie) i fotelem kierowcy z pneumatycznym zawieszeniem (opcjonalnie). Wyposażona jest w wyjątkowe efektywne reflektory – przednie i tylne, które umożliwiają pracę także po zmroku.

Model dostępny jest również w wersji z ładowaczem czołowym.

Tak jak wszystkie ciągniki Farmtrac objęty jest 24 miesięczną gwarancją.

675DTKING.jpg

Farmtrac 675 DTN King

Napędza go oryginalny 4-cylindrowy brytyjski silnik Perkins 1104D-44T o mocy 75 KM (przy 2200 obr./min.) z turbo. Ta oszczędna jednostka jest jedną z najlepszych na rynku. Do tego sprawdzona mechaniczna skrzynia biegów z kołami o stałym zazębieniu włoskiej firmy Carraro 12+12 z rewersem i reduktorem. Niezależny i zależny WOM o trzech prędkościach. Możliwość pracy z ładowaczem czołowym o udźwigu do 1200 kg. Pompa hydrauliczna (tandem) o wydatku 66 l/min. Podnośnik hydrauliczny firmy MITA o udźwigu 2650 kg. Opcjonalnie ciągnik może być wyposażony w TUZ w przedni WOM I TUZ.

Komfortowa i ogrzewana kabina wyprodukowana przez polską firmę KOJA Smolniki zapewnia bardzo dobrą widoczność w każdym kierunku. Opcjonalnie można ją wyposażyć w klimatyzację. Model dostępny jest również w wersji z ładowaczem czołowym.